Alüminyum Cam Cephe Sistemleri

Alüminyum Cam Cephe Sistemleri

Hizmet Kodu : T-001

Gerek ergonomisi gerek fonksiyonelliği ile öne çıkan alüminyum cephe sistemleri; çok yönlü, maliyet odaklı, prestijli ve tasarımda şıklığa odaklanan görsellikleri ile öne çıkıyor. Yeni nesil cephe kaplama sistemleri olarak da değerlendirilen alüminyum giydirme cephe sistemleri; özellikle prestijli konut projelerinde, ofis ve rezidans gibi lükse odaklanan alanlarda tercih ediliyor.

Silikon cephe sistemleri olarak da adlandırılan bu teknoloji; silikon giydirme yöntemi kullanılarak taşıyıcı çerçevelerin yapının içerisinde kalarak dış cephenin tamamen cam ağırlıklı bir görselliğe ulaşmasına olanak veriyor. Bu bağlamda geleneksel pencere sistemlerine göre daha estetik ve prestijli bir görsellik sunan alüminyum cam cephe sistemleri; sağlamlık ve uzun ömürlü kullanım olanağı gibi avantajlar da sunuyor.

Hizmete Teklif Al
Alüminyum giydirme cam cephe sistemleri; özellikle prestijli konut projelerinde, ofis veya rezidans gibi lükse odaklanan alanlarda tercih ediliyor.

Alüminyum Cephe Giydirme Sistemleri Neden Avantajlı?

Alüminyum dış cephe cam kaplama, geleneksel cephe ve cam sistemlerine göre son derece avantajlı kullanım özelliklerine sahip, yeni nesil ve modern bir mimari akım olarak da değerlendiriliyor. Tasarımsal ve estetik özelliklerinin haricinde alüminyum cephe sistemlerinin; ön cephenin mukavemetini yükselten ve yalıtımsal açıdan avantajlar sağlayan özellikleri de mevcuttur. Aynı şeklide yüksek mukavemeti nedeniyle alüminyum cephe kaplama, sunmuş olduğu uzun vadeli kullanım avantajıyla maliyetler açısından da oldukça makul bir zemin sağlıyor.

Olabildiğince az parça ile hızlı bir şekilde monte edilebilen ön cephe sistemleri; ofis veya daire içi ambiyans için de oldukça ferah bir ortam deneyimi vadediyor.  Ön cephenin tamamen cam cepheden oluşması sebebiyle hem görüş açısını yükselten giydirme cam cephe, ortamdan manzara görüşün açısını genişletirken aynı zamanda ortama giren ışık miktarının da makul şekilde kontrol edilmesine imkan veriyor.

Farklı Cephe Giydirme Yöntemleri

Dış cephe cam giydirme süreçlerinde; firmaların ihtiyaçlarına yönelik farklı yaklaşım ve yöntemler de tercih edilebiliyor. Bu kapsamda öne çıkan başlıkları ise şu maddeler dahilinde sıralamak yanlış olmaz:

Kapaklı Cam Cephe Sistemleri

Kapaklı cam cephe sistemleri; dış cepheye giydirilen camların mukavemeti yüksek alüminyum profillerle çerçevelendiği cephe sistemleri olarak öne çıkarlar. Kapaklı cam cephe sistemlerinde yekpare görünüm yerine kapaklı ve parça parça görünen bir dış cephe tasarımı söz konusudur.

Çelik Cam Cephe Sistemleri

Çelik cam cephe sistemleri; özellikle perakendelerde, lüks mağaza ve alışveriş merkezlerinde geniş açıklık gerektiren alanlarda kullanılan cephe sistemleridir.

Spider Cam Cephe Sistemleri

Spider cam cephe sistemleri, spider tutucu adı verilen taşıyıcı kolların cephede kullanılan cam yüzeyleri ile entegre edildiği cephe sistemleri olarak değerlendirilirler. Mukavemetleri son derece yüksek olan spider cephe sistemlerinin transparan bir görünümdedirler. 

Alüminyum Cam Cephe Sistemleri m² Fiyatları

Alüminyum dış cephe cam kaplama metrekare fiyatları, giydirme yapılacak cephenin yapısal özelliklerine, genişlik ve yükseklik gibi parametrelere göre farklılık gösteriyor. Alüminyum cam cephe fiyatları kapsamında belirleyici olan faktörler arasında; kullanılacak malzemelerin niteliği de yer alıyor. Giydirme işlemi esnasında farklı taşıyıcı sistemler, cam türleri ve yapı malzemeler tercih edilebiliyor. Tüm bunların yanı sıra, tercih edilecek olan cam cephe firmasının uzmanlığı ve referansları gibi etkenler de fiyatlar üzerinde oldukça belirleyici etkileyebiliyor. 

×

Hizmet Teklif Formu

Formu doldurarak tarafımıza hizmet teklif formunu iletebilirsiniz. Kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağız.

NOT : (*) İLE BELİRTİLEN ALANLARIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.