Alüminyum Kompozit Kaplama

Alüminyum Kompozit Kaplama

Hizmet Kodu : T-007

Dış cephe kaplama yöntemleri arasında oldukça yaygın bir yöntem olan kompozit kaplama, endüstri genelinde çok amaçlı kullanım alanları olan yeni nesil bir yöntem olarak değerlendirilir.

Yöntemden bahsetmeden önce kompozit nedir sorusuna yanıt vermek daha doğru olacaktır. Kompozit, teknik olarak iki adet bileşenin bir arada kullanılarak oluşturalan yapısal anlamda durağanlığı yüksek farklı işlevleri olan malzemelerdir.

Cephe kaplama süreçlerinde en çok kullanılan alüminyum kompozit ise iki alüminyum levha arasında polietilen kullanılarak oluşturulan malzeme olarak değerlendirilir.

Hizmete Teklif Al
Alüminyum kompozit kaplama sistemleri; ısı yalıtımı, ses izolasyonu, sıvı yalıtımı ve hava koşullarına karşı dayanıklılık avantajları sağlar.

Alüminyum Kompozit Kaplama Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere alüminyum kompozit; birçok kimyasal reaksiyona karşı dayanıklı, ısı değişimleri karşısında stabilizesi yüksek olan polietilen malzemenin iki adet alüminyum levhanın arasında sıkıştırılması ile elde edilen kaplama materyalidir. Özellikle dış cephe kaplama süreçlerinde kullanılan alüminyum kompozit kaplama ürünleri; ısı yalıtımı, ses izolasyonu, sıvı yalıtımı ve hava koşullarına karşı dayanıklılık gibi avantajlar sağlar.

Fiziksel dayanıklılığı yüksek olan alüminyum kompozit dış cephe kaplama ürünleri; yapının dışarıdan gelecek kimyasal ve fiziksel faktörlere karşı dayanımını güçlendirir. Çok amaçlı ve işlevsel kullanım özellikleri sunan alüminyum kompozit cephe kaplama, aynı zamanda kolay şekillendirilebilme özelliği sayesinde yapının mimari bütünlüğüyle de uyumlu bir şekilde dış cepheye giydirilebilmektedir.

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama Ürünleri Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama ürünleri; yalıtım ve dayanıklılık gibi özellikler başta olmak üzere birçok avantaj sağlar.

Isı Yalıtımı

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama özel sağlamlaştırılmış bileşeni ile özellikle ısı yalıtımı konusunda üst düzey performans gösterir. Ani ısı değişimlerinden kaynaklanan sıcaklık transferlerinin de önüne geçen alüminyum kompozit dış cephe kaplama ürünleri, üst düzey bir ısı yalıtım performansı sergiler.

Ses İzolasyonu

Alüminyum kompozit cephe kaplama ürünlerinin bir diğer kullanım avantajı da üst düzey ses yalıtım performansıdır. Özellikle gürültülü ortamlarda dış seslerin yalıtılarak iç ortama transferinin engellenmesine olanak verir. Bu sayede dışarıdan gelen gürültülerin minimize edilmesini sağlar.

Dış Cephe Estetiğini Sağlar

Kompozit cephe kaplama ürünleri yapısal olarak her şekle uyum sağlayabildiklerinden dış cephenin mimari yapısına uygun şekilde de tasarlanabilmektedirler. Bu bağlamda dış cephenin görsel açıdan daha estetik bir görselliğe bürünmesine de olanak verirler.

Kolay Bakım ve Temizlik İmkanı

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama ürünlerinin bir diğer önemli avantajı da kolay bakım imkanıdır. Yapısal olarak son derece esnek malzemelerden üretilen kompozit kaplamalar, kir tutma dayanımları yüksek olduğu gibi temizlenebilirlik açısından da son derece pratiktir. 

Yağmur ve Suya Karşı Dayanıklılık

Dış cephe kaplama ürünlerinin kullanım sürelerini en çok etkileyen faktörlerden biri şüphesi hava koşullarıdır. Bu bağlamda, alüminyum kompozit cephe ürünleri yağmur ve kar gibi fiziksel hava koşullarına karşı üst düzey dayanıklılık sergiler. 

×

Hizmet Teklif Formu

Formu doldurarak tarafımıza hizmet teklif formunu iletebilirsiniz. Kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağız.

NOT : (*) İLE BELİRTİLEN ALANLARIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.