Meş Kaplama Dekorasyon Sistemleri

Meş Kaplama Dekorasyon Sistemleri

Hizmet Kodu : T-009

Yapı ve dekorasyon sektöründe sık sık duyulan terimlerden olan meş(Mesh - genişletilmiş levha); son teknoloji yapı ürünleri arasında yer alır. Esnek, sağlam ve hafif bir ürün olan meş kaplama dekorasyon sistemleri; farklı kullanım alanlarında oldukça işlevsel amaçlarla tercih edilebilmektedir.

Meş kaplama, metal ya da alüminyum levhaların kesilerek belirli ölçeklerde çeşitli deformasyonlara uğratılarak yapısal durumlarının manipüle edilmesi ile elde edilir. Gözenekli yapılara sahip olan mesh genişletilmiş levhalar; 2 santim ila 6 santim aralığındaki gözeneklere sahiptir. Mesh levha sistemlerinin birçok kullanım avantajı bulunmakla birlikte özellikle cephe kaplamada tasarım ve dekorasyon odaklı kullanım amaçları ile tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra mesh dekorasyon sistemleri, dış cephe mukavemetini yükseltmek, fiziksel ve çevresel faktörlere karşı dış cephe bileşenlerinin dayanıklılığını arttırmak gibi amaçlarla da tercih edilmektedir.

Hizmete Teklif Al
Mesh genişletilmiş levha dekorasyon sistemleri, başta cephe kaplama, dekorasyon konsepti geliştirme ve alan bölümlendirme gibi birçok amaçla kullanılır.

Mesh Genişletilmiş Levha Dekorasyon Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Mesh genişletilmiş levha dekorasyon sistemleri, başta cephe kaplama, dekorasyon konsepti geliştirme ve alan bölümlendirme gibi birçok amaçla kullanılır. Özellikle modern ve yaratıcı mimarlar tarafından yapının dış estetiğinin şekillendirilmesi gibi amaçlarla da kullanılmaktadır. Ferah ve modern bir görünüm sunan mesh kaplama ürünleri, dış cephe dekorasyon süreçlerinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra genişletilmiş levhalar; farklı ebatlarda ve farklı özelliklerde üretilebildiğinden son derece özelleştirilebilir kullanım seçenekleri sunmaktadır. Gözenekli bir yapıda olması tercih edilen alanlarda hava dinamizminin de sağlanmasına olanak vererek ferah bir deneyimi sunmaktadır.

Genişletilmiş mesh metal levha modellerinin bir diğer kullanım alanı da dış cephelerde bölümlendirmeye imkan vermesidir. Özellikle klima dış ünitelerinin ve uydu anteni gibi bileşenlerin dış cephede neden olduğu görüntü kirliliğinin önüne geçilmesinde de mesh metal dış cephe kaplama ürünleri tercih edilebilmektedir.

Mesh Kaplama ile Yaratıcı Dekorasyon Konsepti

Mesh kaplamının kapsamlı kullanım olanakları ve tasarımsal olarak özelleştirilebilir yapısı, onu farklı dekorasyon konseptleri için ideal kılmaktadır. Bu bağlamda mesh kaplama ürünlerinin dış cephe dekorasyonu kapsamında kullanılabileceği alanları şu başlıklar dahilinde sıralayabiliriz:

3 Boyutlu Cephe Kaplama

Yapısal olarak esnek özelliklere sahip olması, mesh kaplama ürünlerinin farklı dekorasyon konseptleri için kullanımını da mümkün kılmaktadır. Birbirleri ile uyumlu şekilde kullanıldığında 3 boyutlu bir cephe kaplama imajı için de tercih edilebilirler.

Dış Cephe Gölgelik Kaplama

Mesh dış cephe kaplama modelleri arasında ilgi çekici bir diğer dekoratif kullanım örneği de gölgelik opsiyonudur. Mesh genişletilmiş levha ürünleri, dış cephe gölgelik kaplama modeli olarak bina üzerinde son derece estetik bir görsellik için tercih edilebilir.

×

Hizmet Teklif Formu

Formu doldurarak tarafımıza hizmet teklif formunu iletebilirsiniz. Kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağız.

NOT : (*) İLE BELİRTİLEN ALANLARIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.