PVC Kapı ve Pencere Sistemleri

PVC Kapı ve Pencere Sistemleri

Hizmet Kodu : T-011

Kapı ve pencere sistemlerindeki en önemli materyal gruplarından biri olan PVC doğrama ürünleri; ev ve iş yerlerinde kullanılan pencere sistemlerinin işlevselliğini arttıran unsurlar olarak değerlendirilirler.

Farklı yapı malzemelerinin yüksek sıcaklık değerlerinde karıştırılarak plastik formuna uyarlanması ile elde edilen PVC malzemesi; kapı ve pencere sistemlerinin verimliliği açısından birçok avantaj sağlamaktadır.

Yalıtımdan uzun ömürlü kullanıma, ürün estetiğinden dekorasyona kadar birçok avantaja sahip olan PVC doğrama ürünleri; bakımı ve onarımı da son derece kolay bir ürün grubu olarak öne çıkar.

Hizmete Teklif Al
PVC kapı ve pencere sistemlerindeki ürünler; ev ve iş yerlerinde kullanılan pencere sistemlerinin işlevselliğini arttıran pvc doğrama sistemidir.

PVC Kapı ve Pencere Sistemleri

PVC doğrama kapı ve pencere sistemleri, kullanım işlevselliğini maksimize etmeye yönelik farklı bileşenlerden ve parçalardan oluşan ürün grupları olarak öne çıkarlar. PVC kapı ve pencere sistemleri, yapıların özellikle dış ortanla olan sınırlarını belirleyen bileşenlerdir. Bu noktada, başta güvenlik ve mahremiyet açısından ev, iş yeri gibi ortamlardaki kapı pencere sistemlerinin alan sınırları açısından belirleyici olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Tüm bunların yanı sıra PVC kapı ve pencere sistemleri, yapının çevresel ve fiziki faktörlere karşı dayanıklılığının belirlenmesinde de kritik rol oynarlar. Aynı şekilde PVC malzeme olarak dayanımı yüksek bir ürün olduğundan, oldukça uzun yıllar ekstra masraf ve onarım gerektirmeden kullanılabilmektedirler.

Pencere ve kapı sistemlerinde en önemli parçalardan biri olan PVC profil, ürünün kalitesini de belirler. PVC profil destek sacı ile birlikte üst düzey bir mukavemet sergilemek için entegre bir şekilde tasarlanmak durumundadırlar. Tüm bu bileşenler kapı veya pencerenin yapısal bütünlüğünü sağlam bir şekilde oluşturmak için kritik önem arz eder.

Kapı ve Pencere Sistemlerinde PVC Doğrama

Yapısal anlamda yüksek mukavemet gösteren bir yapı malzemesinden üretilmesi, PVC doğramayı özellikle kapı ve pencere sistemleri için oldukça ideal bir ürün kılmaktadır. Bu bağlamda, PVC doğrama kapı ve pencere sistemleri; başta fiziksel dayanım, uzun ömürlü kullanım ve yalıtım olmak üzere birçok kullanım avantajı sağlayan bir ürün grubu olarak öne çıkar. PCV kapı pencere modellerinin kullanım avantajlarını ise şu başlıklar dahilinde sıralamak mümkündür:

Hava ve Fiziksel Koşullara Karşı Yüksek Dayanım Performansı

PVC malzemesi yüksek kullanım ömrüne sahip, farklı fiziksel koşullara karşı üst düzey dayanım performansı sergileyecek şekilde dizayn edilmiş bir materyal olarak öne çıkar. Bu noktada PVC doğrama kapı ve pencere sistemleri; kar, yağmur gibi hava koşullarına karşı yüksek mukavemet göstermektedir.

Isı Yalıtımı Açısından Yüksek Performans

PVC doğrama cam ve pencere malzemelerin bir diğer önemli kullanım avantajı da ısı yalıtımı açısından sağlamış oldukları üst düzey performanstır. Ortamın ısı dengesini korumasına yardımcı olan PVC doğrama pencere kapılar, içeriden dışarıya sıcaklık kaybını minimize ederken dış ortamdaki soğuk hava akımlarının içeriye sızmasını da engeller. Bu sayede doğalgaz gibi yakıt tüketimi gibi konularda da kullanıcılara yüksek tasarruf sağlar.

×

Hizmet Teklif Formu

Formu doldurarak tarafımıza hizmet teklif formunu iletebilirsiniz. Kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağız.

NOT : (*) İLE BELİRTİLEN ALANLARIN DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.